Jakie ćwiczenia na cellulit ud?

 

Na uda

Cellulit wbrew pozorom dotyka wszystkich ludzi: zarówno tych z nadwagą, jak i osoby szczupłe, a zatem każda z tych osób chcąca posiadać ładne ciało musi wykonywać ćwiczenia na cellulit ud.
Oprócz ćwiczenia na cellulit ud niezbędne będzie stosowanie się do bardzo ważnych zasad, oto kilka z nich:
1)  pij dużo wody mineralnej, gdyż duża ilość płynów wypłucze z organizmu złogi zbędnych produktów i toksyn, zielonej herbaty, która świetnie oczyszcza organizm, poprawia krążenie i tym samym zapobiega powstawaniu cellulitu.
2)  masuj i szczotkuj swoją skórę, gdyż masaże, to „ćwiczenia na cellulit ud” , można robić je ręcznie – ugniatać ciało palcami lub masażerem – masować w sposób kolisty.
3)  bierz prysznic, gdyż dodatkowo napina tkankę i pobudza krążenie krwi, a naprzemienny prysznic pomaga ujędrnić skórę.
4)  zaaplikuj odpowiedni kosmetyk, który pomorze ci wygładzić ciało. Jeśli cellulit jest niewielki, masz drobne nierówności, stosuj krem ujędrniający lub antycellulitowy, przyśpieszający spalanie tłuszczu dzięki zawartości składników takich jak: L-karnityna, wyciąg z wodorostów, itp. Kremy lub maski aplikuj raz dziennie na wybrane partie skóry.
Istnieje wiele sposobów na usuwanie cellulitu, jednakże aby pozbyć się go na stałe warto pomyśleć o wprowadzeniu do swego życia odpowiedniego ćwiczenia na cellulit ud.

Oto przykładowe ćwiczenia na cellulit ud:

I.      Stań w szerokim rozkroku i zrób przysiad “sumo”. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą powoli unieś na wysokość talii. Biodra wypchnięte do przodu. Wytrzymaj chwilę i powoli zejdź do przysiadu. Powtórz 15 razy i zmień nogę.
II.    Stań i unieś prawą nogę. Ręce przed siebie, dłonie w piąstki. Powoli prostuj prawą nogę i przenoś ją do tyłu najwyżej, jak potrafisz. Wytrzymaj chwilę i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz 7-10 razy.
III.  Zrób klęk podparty. Lewe kolano przyciągnij do siebie. Plecy zaokrąglone. Patrz na kolano. Powoli przenoś lewą nogę w tył najwyżej jak potrafisz, zachowując kąt prosty między udem i podudziem. Wytrzymaj i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz 15-20 razy i zmień nogę.
IV.  Połóż się na lewym boku. Lewa noga lekko ugięta, prawą wyprostuj przed sobą. Stopę trzymaj 5 cm nad podłogą. Powoli unieś prawą nogę pionowo w górę. Opuść nogę( 15 powtórzeń)
V.    Połóż się na lewym boku. Tułów podeprzyj na lewym przedramieniu. Prawą dłoń oprzyj na podłodze za sobą. Lewą nogę ugnij w kolanie. Prawą przyciągnij do siebie. Udo tworzy kąt prosty i z tułowiem, i z podudziem. Nie dotykaj stopą podłogi. Wyprostuj prawą nogę, starając się cały czas utrzymywać udo prostopadle do tułowia (powtórz 15-20 razy)
VI.  Stań prosto. Dłonie na biodrach. Patrz przed siebie. Kostkę lewej nogi oprzyj tuż nad prawym kolanem. Nie zmieniając ułożenia tułowia, zejdź do ćwierć przysiadu. Wytrzymaj chwilę i unieś biodra (powtórz 5-7 razy)

Ćwiczenia na cellulit  ud celują w poprawienie krążenia, wzmocnienie, wyrzeźbienie tej  części ciała. Regularne ćwiczenia wraz z odpowiednimi zmianami w diecie to najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu na zawsze.  Aby skutecznie walczyć z cellulitem należy przede wszystkim prowadzić zdrowy tryb życia: uprawiać sport, wysypiać się, unikać stresu, nie przepracowywać się, jeść pełnowartościowe pożywienie i dużo pić. Zadbaj o swoje ciało i zdrowie, nie pal papierosów, ogranicz alkohol i kawę. Sukces odniesiesz na pewno, jeśli połączysz wszystkie wymienione zasady.