Trening masy- pompki

pompki

  Jeśli chcecie zadbać o kondycję fizyczną, najlepiej zacząć od treningu masy, a pompki można wykonywać w domu, bez użycia profesjonalnego sprzętu. Początkujący mogą rozpocząć trening bez sprzętu, bardziej zaawansowani mogą doposażyć zaplecze treningowe w hantle.
Trening rozpoczynamy jak zawsze od rozgrzewki: skakanka, krążenia ramionami oraz skłony tułowia. Wykonując rozgrzewkę unikniecie kontuzji oraz zwiększycie efektywność ćwiczeń.
Pompki w treningu masy, to przede wszystkim ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej, barków, ramion, lecz również świetny sposób na zbudowanie siły górnej części ciała oraz na poprawę stabilizacji tułowia. Trening masy pompki nie zajmuje dużo czasu (kilka-kilkanaście minut dziennie), a rezultaty tych ćwiczeń (regularnych) będą widoczne z dnia na dzień. Najważniejszym elementem jest technika ich wykonywania, gdyż zwiększa to skuteczność tego ćwiczenia i uczy prawidłowej motoryki. Aby wykonać prawidłową pompkę należy przede wszystkim ustawić dłonie pod barkami, tak, aby tułów, biodra i nogi tworzyły jedną linię, następnie ugiąć ramiona i wyprostować ramiona do lekko ugiętych stawów łokciowych. Miednica powinna znajdować się w neutralnej pozycji, w jednej linii z grzbietem. Niewłaściwe rozstawienie dłoni może być bardzo niezdrowe dla stawów i ograniczenie zaangażowanie w to ćwiczenie wszystkich mięśni klatki.

Trening masy – pompki jest jednym z lepszych i niedocenionych ćwiczeń jakie mogą wykonywać sportowcy. Wszystko zależy czy jesteśmy początkujący, czy bardziej zaawansowani w ich wykonywaniu. Istnieje wiele odmian trening masa pompki, jak np.: z taśmą , rotacją , podskokiem, kozłem, eksplozywnym podskokiem, piłką lekarską, spacerem w bok, etc. Każdy znajdzie coś dla siebie, najważniejsze by wykonywać je regularnie, a efekty są gwarantowane. Mało osób zdaje sobie sprawę ile korzyści mogą one przynieść i że to właśnie dzięki nim (w połączeniu z odpowiednią dietą i planem treningowym) będzie można utrzymywać wspaniałą sylwetkę i doskonałe samopoczucie przez długie lata. Jeśli nie wiecie  jak podejść do trening masa pompki najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, a oni kompleksowo zajmą się kształtowaniem waszej sylwetki.